ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami.
ZDR. FORUM
Menu
Forum
Pogosta vprašanja
Seznam članov
Skupine uporabnikov
Registriraj se
Tvoj profil
Zasebna sporočila
Prijava/Odjava
Iskalnik
Napredno iskanje
Povezave
Brezplačen forum
Registracija domene
Spletno gostovanje
Kdo je z nami?
[
Administrator
]
[
Moderator
]
Google Search
Spletno gostovanje: LITESPEED in IMUNIFY360 proaktivna zaščita proti zlonamerni programski kodi
EMAIL GOSTOVANJE: NEOMEJENA velikost e-poštnih predalov znotraj zakupljenega prostora
ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami. Seznam forumov
->
Ljubezen / spolnost / kontracepcija / težave /
Odgovori
Uporabniško ime
Naslov sporočila
Telo sporočila
Smeški
Več Smeškov
Barva pisave:
Privzeto
Temno rdeča
Rdeča
Oranžna
Rjava
Rumena
Zelena
Olivna
Sinje modra
Modra
Temno modra
Indigo
Vijolična
Bela
Črna
Velikost pisave:
Velikost pisave
Drobna
Majhna
Normalna
Velika
Ogromna
Zaključne označbe odprtih ukazov
[quote="marjan"][size=18][b]Nasveti za dojenčkovo varnost [/b][/size] Pred rojstvom otroka je treba misliti na veliko stvari – tudi na to, da stanovanje prilagodite tako, da bo za novorojenčka varno. Da bi vam olajšali delo, smo pripravili seznam varnostnih ukrepov, ki jih je vredno upoštevati. PO HIŠI Zaščita pred ognjem - Vgradite detektorje dima in njihovo delovanje preverite vsak mesec. - Hranite gasilski aparat v bližini. - Naredite načrt izhoda v primeru požara. Ogljikov monoksid - Nastavite detektorje ogljikovega monoksida (CO), če stanovanje ogrevate z oljem ali plinom ali če se stanovanja drži garaža. Baterije detektorja preverite dvakrat na leto. Prva pomoč - Priskrbite si komplet prve pomoči za dojenčke. - Številke nujne pomoči in druge pomembne telefonske številke si zapišite na vidno mesto poleg telefonskega aparata. - Obiščite tečaj prve pomoči otrokom. Zaščita pred nevarnimi snovmi in predmeti - Namestite ključavnice, ki otrokom preprečujejo odpiranje, na vse omare in predale, ki vsebujejo strupene snovi, steklo in ostre predmete. Barve - Če se barve po hiši luščijo ali odpadajo v koščkih, naj profesionalec to popravi ali barve odstrani. Pohištvo - Zaščitite ostre robove pohištva z ustreznimi varovali. Preproge in predpražniki - Preproge in predpražnike, ki nimajo nezdrsljive podloge, opremite z nezdrsljivimi blazinicami. Voda - Grelec vode nastavite na maksimalno 48 °C. - Priskrbite si kad za kopanje dojenčka z nezdrsljivimi nogicami in dnom. OTROŠKA OPREMA Košara: - Naj bo stabilna in naj ima trdno dno. - Površine naj bodo zaobljene, brez ostrih delov. - Vzmetnica naj bo čvrsta in naj se tesno prilega košari. - Izogibajte se dodatkom, kot so prešite odeje, blazine in odejice iz živalske kože. Previjalna miza: - Naj bo opremljena z varnostnim pasom. - Pleničke in druge pripomočke hranite blizu, vendar izven dojenčkovega dosega. - Pod njo za vsak primer namestite preprogo ali blazino, če dojenček slučajno pade. Posteljica: - Letvice naj med seboj ne bodo oddaljene več kot 6 cm. - Naj nima dekorativnih izrezov, kamor bi se otročiček lahko zagozdil z glavico. - Vzmetnica naj bo trdna in tesno prilegajoča posteljici. - Izogibajte se mehkim dodatkom, kot so prešite odeje, blazine in odejice iz živalske kože. - Posteljico postavite stran od oken, radiatorjev, svetilk, stenskih dekoracij, vrvi in pohištva, na katerega bi lahko otrok splezal. NA POTI V avtomobilu - Priskrbite si otroški varnostni avtosedež, namenjen otrokom od rojstva dalje. - Ustrezno ga namestite na zadnji sedež v nasprotni smeri vožnje. - Vadite pravilno odstranjevanje in ponovno nameščanje avtosedeža. Dobro je imeti: - Ogledalo, s katerim med vožnjo lahko vidite otroka. - Senčnike za avtomobilska stekla. :sad:[/quote]
Možnosti
HTML je
izklopljen
(Navodila) BBkoda
je
vklopljena
Smeški so
vklopljeni
Izklopi BBCode v tem sporočilu
Izklopi Smeške v tem sporočilu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na:
Izberi forum
ZDRAVJE
----------------
BOLEZNI in VZROKI - zdravstvene težave
POMOČ - bolnim
ZDRAVILA / domača zdravila /
POMOČ
----------------
PRAVNI NASVETI - VPRAŠANJA in ODGOVORI
SPLOŠNI FORUMI
----------------
OBVESTILA in SPOROČILA UPORABNIKOM Foruma
Ljubezen / spolnost / kontracepcija / težave /
RAZNO ... 😎
Video,, kamere v živo,.....(( webcamere))
Pregled teme
Avtor
Sporočilo
marjan
Objavljeno: 15 Dec 2008 18:16
Naslov sporočila: Dojenček ponoči ne spi
Dojenček ponoči ne spi
Če vas dojenček po napornem dnevu vsako noč prebuja v kratkih intervalih zato, da bi jedel, ste prav gotovo vedno bolj utrujeni. Pri novorojenčku kratka razdobja spanja in budnosti zaradi lakote razumemo, po treh mesecih pa se pričnemo spraševati, ali bo sploh kdaj bolje in ali ne delamo česa narobe, da se nočna obdobja dojenčkovega spanja še niso podaljšala. Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Kako bi si lahko pomagali?
Prebujanje iz navade
Poglavitni vzrok, zakaj se dojenček ponoči zbudi, je hranjenje. Pri novorojenčkih in dojenčkih je nočno hranjenje seveda nujno potrebno. So pa tudi dojenčki, ki pri treh mesecih in že celo prej ne potrebujejo več nočnega obroka, toda večina dojenčkov, še zlasti tistih, ki so dojeni, potrebuje eden ali dva nočna obroka. Če pa se navada nočnega hranjenja nadaljuje še v peti in šesti mesec, potem se dojenček morda res pričenja zbujati iz navade, ne iz potrebe po hrani. Dojenčkov želodček ob nočnem prebujanju v resnici ni prazen, a dojenček čuti lakoto, enako kot odrasli, če smo vajeni jesti ob določeni uri. Če gre za en nočni obrok, potem je najbolje, da mu ugodite, če pa gre za tri ali štiri obroke na noč pri dojenčkovi starosti petih ali šestih mesecev, je čas, da število nočnih hranjenj postopno skrčite. To je zelo pomemben prvi korak k daljšemu nočnemu spanju. Ne pričakujte, da bo lahko. Ni pa nemogoče, saj so to storili že mnogi starši pred vami.
Zaspi med dojenjem?
Mnogo dojenčkov je zvečer že zelo utrujenih pa zakinkajo v varnem in toplem naročju prej, preden se do sitega najedo. Če sumite, da tudi vaš dojenček zaspi, preden je njegovo želodček poln, ga dvignite in mu podrite kupček; to ga bo dovolj prebudilo, da bo še malo pojedel. Če je vaš otrok že malček, ga navadite na primerno velik in lahko prebavljiv večerni obrok.
Pomislite tudi, ali se dojenček dovolj nasiti čez dan. Morda pa potrebuje pogosta nočna hranjenja tudi zato, da nadomesti manjkajoče kalorije? Pomagate si lahko tako, da ga čez dan večkrat dojite in tako pospešite nastajanje mleka. Če je otrok hranjen z nadomestki, povečajte količine hrane. Nikar pa ga ne hranite vsaki dve uri, ker se lahko zgodi, da mu bo ta navada ostala in jo bo privzel tudi pri nočnem hranjenju.
Dojenček hoče ponoči jesti vsaki dve uri
Kaj storiti, če se zgodi, da dojenček hoče jesti vsaki dve uri tudi ponoči? Odvisno od otrokove starosti. Majceni dojenčki, stari dva ali tri mesece, še vedno veliko izbruhajo in so zato v resnici lačni zelo pogosto. Nikar jim ne odtegujete hrane, ki jo potrebujejo. Če pa gre za večjega dojenčka, potem skušajte postopno podaljševati čas med obroki. Kako? Ne odzovite se na prvi otrokov vzdih, saj je mogoče, da bo otrok sam spet zaspal. Če vzdihovanje preraste v jok, potem ga skušajte potolažiti tako, da ga ne dvignete. Primite ga za rokico, pobožajte ga, zamrmrajte uspavanko… Poskusite vztrajati razumno dolgo. Pri treh mesecih je ta čas petnajst minut. Če se ne bo pomiril, ga dvignite, stisnite k sebi, zibajte v naročju in mrmrajte uspavanko. Takšno uspavanje bo šlo bolje od rok očkom kot mamicam, saj očki ne dišijo po mleku, po hrani. Nikar pa ne prižigajte luči, ne govorite glasno niti ne počnite česa drugega, kar bi dojenčka do konca zbudilo.
Če vam nikakor ne uspe, da bi znova zaspal brez hranjenja, ga seveda nahranite. To ni neuspeh, saj je v času, ko ste ga skušali umiriti, gotovo že minilo pol ure in tako ste že podaljšali čas med obroki. Ne pričakujte pa, da bo takšno podaljševanje za vas lahko. Mnoge mamice povedo, da jim je zaradi otrokovega joka stopil pot na čelo, razbijalo srce in iz prsi teklo mleko, pa čeprav se je z umirjanjem trudil očka v sosednji sobi. Naj vas opogumlja misel, da bo morda otrok v naslednjih tednih le dosegel nov časovni razmak med hranjenji. Vaš cilj pa naj bo postopno podaljševanje vmesnega časa vse dotlej, dokler ne bo dojenček pri petih ali šestih mesecih potreboval le še eno nočno hranjenje.
Nahranite ga, preden ležete v posteljo
Skušajte dojenčka navaditi na nočni obrok ob uri, preden vi sami ležete k počitku. Morda vam uspe, da se naje za naslednjih šest ali celo osem ur. Seveda pa so dojenčki, ki jih skoraj ni mogoče prebuditi toliko, da bi se dovolj najedli. Toda že če popijejo samo malo, bo to morda zadostovalo še za dve ali tri ure spanja več. Naj opozorimo, da ima po izkušnjah nekaterih staršev takšno prebujanje lahko tudi negativne posledice: dojenček se zbudi še enkrat več, kot bi se običajno, pa še težje ga je ponovno uspavati. Če opazite kaj takega, potem seveda prenehajte s prebujanjem.
Manj hrane ponoči?
Ko pa bo dojenček star pet ali šest mesecev, lahko pričnete postopno zmanjševati količine hrane, ki jo otrok zaužije ob nezaželenih nočnih obrokih; recimo, ob polnoči in ob štirih zjutraj. En obrok na noč, recimo ob dveh ponoči, naj bi namreč zadostoval za 5-6 mesečnega dojenčka, ki je primerno razvit. Toda preden to storite, vprašajte za mnenje otrokovega zdravnika, saj bi se lahko zgodilo, da mu odvzemate hrano, ki jo še nujno potrebuje. Zmanjševanje nezaželenih nočnih obrokov je lažje za tiste, ki ne dojijo; pač napolnijo stekleničko za eno črtico manj ali pa dodajo malo več vode. Namen zmanjševanja hranljivosti nočnih obrokov je, da bi dojenček presodil, da tisto malo, kar dobi, ni vredno prebujanja, oziroma, da bi njegov želodček opustil navado občutka lakote.
Žal pa ta način pri večini otrok ni uspešen, saj se otroci zbujajo tudi samo zato, da bi dobili stekleničko, polno vode. Če se pri vas zgodi tako, to kljub vsemu ni popoln neuspeh, saj vam je uspelo razbiti začarani krog občutka nočne lakote.
Večji edini nočni obrok
Hkrati z zmanjševanjem hranljivosti nezaželenih nočnih obrokov povečujte količino hrane, ki jo ponudite ob poslej edinem nočnem obroku, tistem, ki se bo najverjetneje vlekel še kar nekaj časa. Če, na primer, otroka hranite ob polnoči, ob dveh in ob štirih (ob šestih pa že vstanete), naj bo nasitni obrok tisti ob dveh.
Kaj pa če še dojite? Potem poskusite otroka nahraniti v vmesnih obrokih z vodo ali z iztisnjenim materinim mlekom, po žlički ali po steklenički. Pri tem bo imel očka več uspeha kot mamica.
marjan
Objavljeno: 15 Dec 2008 18:09
Naslov sporočila: Nasveti za dojenčkovo varnost
Nasveti za dojenčkovo varnost
Pred rojstvom otroka je treba misliti na veliko stvari – tudi na to, da stanovanje prilagodite tako, da bo za novorojenčka varno. Da bi vam olajšali delo, smo pripravili seznam varnostnih ukrepov, ki jih je vredno upoštevati.
PO HIŠI
Zaščita pred ognjem
- Vgradite detektorje dima in njihovo delovanje preverite vsak mesec.
- Hranite gasilski aparat v bližini.
- Naredite načrt izhoda v primeru požara.
Ogljikov monoksid
- Nastavite detektorje ogljikovega monoksida (CO), če stanovanje ogrevate z oljem ali plinom ali če se stanovanja drži garaža. Baterije detektorja preverite dvakrat na leto.
Prva pomoč
- Priskrbite si komplet prve pomoči za dojenčke.
- Številke nujne pomoči in druge pomembne telefonske številke si zapišite na vidno mesto poleg telefonskega aparata.
- Obiščite tečaj prve pomoči otrokom.
Zaščita pred nevarnimi snovmi in predmeti
- Namestite ključavnice, ki otrokom preprečujejo odpiranje, na vse omare in predale, ki vsebujejo strupene snovi, steklo in ostre predmete.
Barve
- Če se barve po hiši luščijo ali odpadajo v koščkih, naj profesionalec to popravi ali barve odstrani.
Pohištvo
- Zaščitite ostre robove pohištva z ustreznimi varovali.
Preproge in predpražniki
- Preproge in predpražnike, ki nimajo nezdrsljive podloge, opremite z nezdrsljivimi blazinicami.
Voda
- Grelec vode nastavite na maksimalno 48 °C.
- Priskrbite si kad za kopanje dojenčka z nezdrsljivimi nogicami in dnom.
OTROŠKA OPREMA
Košara:
- Naj bo stabilna in naj ima trdno dno.
- Površine naj bodo zaobljene, brez ostrih delov.
- Vzmetnica naj bo čvrsta in naj se tesno prilega košari.
- Izogibajte se dodatkom, kot so prešite odeje, blazine in odejice iz živalske kože.
Previjalna miza:
- Naj bo opremljena z varnostnim pasom.
- Pleničke in druge pripomočke hranite blizu, vendar izven dojenčkovega dosega.
- Pod njo za vsak primer namestite preprogo ali blazino, če dojenček slučajno pade.
Posteljica:
- Letvice naj med seboj ne bodo oddaljene več kot 6 cm.
- Naj nima dekorativnih izrezov, kamor bi se otročiček lahko zagozdil z glavico.
- Vzmetnica naj bo trdna in tesno prilegajoča posteljici.
- Izogibajte se mehkim dodatkom, kot so prešite odeje, blazine in odejice iz živalske kože.
- Posteljico postavite stran od oken, radiatorjev, svetilk, stenskih dekoracij, vrvi in pohištva, na katerega bi lahko otrok splezal.
NA POTI
V avtomobilu
- Priskrbite si otroški varnostni avtosedež, namenjen otrokom od rojstva dalje.
- Ustrezno ga namestite na zadnji sedež v nasprotni smeri vožnje.
- Vadite pravilno odstranjevanje in ponovno nameščanje avtosedeža.
Dobro je imeti:
- Ogledalo, s katerim med vožnjo lahko vidite otroka.
- Senčnike za avtomobilska stekla.
Powered by
phpBB
© 2001, 2002 phpBB Group
Domene
|
Spletno gostovanje
|
Reseller gostovanje
|
EMAIL gostovanje
SSL certifikati
|
Spletne aplikacije na klik
|
Brezplačna spletna stran (Website Builder)
|
WordPress gostovanje
Spletne strani, brezplačna izdelava in namestitev
|
Poceni letalske karte
|
Letalske karte
|
Poceni hoteli
Prijava neprimerne vsebine
Zasebnost in varnost