ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si... Seznam forumov ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si...
ZD. FORUM
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




Odpravite bolečine in vnetje v grlu na naraven način

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si... Seznam forumov -> ZDRAVILA / domača zdravila /
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4470
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 05 Nov 2014 12:20    Naslov sporočila: Odpravite bolečine in vnetje v grlu na naraven način Odgovori s citatom

Odpravite bolečine in vnetje v grlu na naraven način, brez antibiotikov in nepotrebnih zdravil.


V hladnih zimskih dneh so bolečine v grlu žal skoraj neizogibne. Če se jih želite otresti, ne da bi morali obiskati zdravnika, lahko poskusite zdravilna sredstva, ki dokazano odpravljajo bolečine v grlu. Opozoriti pa velja, da je obisk zdravnika v primeru, da bolečina traja dlje časa in ne izgine po tednu ali največ dveh, nujen. Bolečina je namreč lahko tudi znak katere druge bolezni, ne le prehlada, še posebej, če so tej bolečini pridruženi tudi kateri drugi simptomi.

Mlačna slana voda

Vnetje grla običajno spremlja oteklina. Ker sol veže vodo, tako pomaga zmanjšati oteklino in hkrati odpravi nekatere simptome vnetja. Čeprav je učinek grgranja slane vode dober, ni dolgotrajen, saj z grgranjem ne boste odpravili vzroka vnetja in bolečine. Ima pa grgranje tudi druge pozitivne učinke. Deluje namreč očiščevalno, saj sol uničuje določene bakterije oziroma preprečuje njihovo razmnoževanje, hkrati pa topla slana voda izboljšuje pretok krvi in na ta način omogoča celicam, ki se bojujejo z okužbami, da hitreje pridejo na razdraženo območje. Solno raztopino lahko kupite ali v kozarec mlačne vode primešajte čajno žličko soli in jo raztopite. Tekočino grgrajte, ne je požirati! Vendar pazite, da tekočina ne bo preslana, saj lahko to preveč izsuši grlo in povzroči še večje vnetje, prav tako pa naj raztopina ne bo prevroča, saj se lahko opečete in dodatno poškodujete razdraženo grlo.

Čebula in česen
Čebuli in česnu se nikar ne izogibajte. Pa čeprav povzročata neprijeten dah. (Foto: Stock Exchange )

Bela čebula

Bela čebula je kot zdravilno sredstvo poznana že od nekdaj. Nekateri sicer menijo, da čebula prej kot zdravi povzroča vnetje grla, vendar naj bi to držalo bolj za uživanje surove čebule. Čebula sicer deluje antiseptično, vsebuje pa tudi veliko antioksidantov, ki lajšajo vnetje. Še posebej je bogata z antioksidantom kvercetinom, ki se nahaja predvsem v olupku čebule. Da bi ga lahko zaužili kar največ, zavrite vodo in vanj pomočite čebulne olupke, da boste naredili čaj. Ta pripravek je še posebej učinkovit, če boste v čaj dodali še limonin sok.

Cink

Cinkove tablete so izjemno uspešne pri odpravljanju bolečin v grlu. Neke raziskave so pokazale, da simptomi izginejo v 24 urah od prvega odmerka, vendar je treba cinkove pastile začeti jemati že takoj ob prvem pojavu simptomov. Pri napredovani bolezni bo namreč njihov učinek veliko slabši.

Propolis

Propolis je nekaj najboljšega, kar lahko privoščite svojemu grlu. Je bogat z antioksidanti, aminokislinami in vitamini, zato uspešno premaguje okužbe. Zavira namreč razvoj bakterij, vpliva na določene viruse in pomaga pri lajšanju vnetij. Poleg tega krepi imunski sistem in pomaga očistiti ter razkužiti dihalne poti. Propolis lahko dobite v obliki najrazličnejših mazil, razpršil, kot dodatek v medu ali v obliki alkoholnih tinktur. Propolis lahko uporabite kadar koli, previdni bodite le, če ste nanj alergični.

Med in limona
Brez limon, medu in propolisa ne gre!

Limona

Limone so pravi terapevtski sadež, saj poleg tega, da lajšajo bolečine v grlu, limonin sok velja tudi za učinkovito "zdravilo" pri premagovanju zgage, nespečnosti, astme, slabosti, artritisa, opeklin, krvavitev iz nosu, prebavnih motenj, golše in težav z jetri. Limonina lupina po drugi strani vsebuje veliko esencialnih olj, ki pospešujejo pretok limfne tekočine, sproščajo žile in zmanjšujejo vnetja. Za zmanjšanje vnetja v grlu zmešajte limonin sok z nekaj vode in tekočino grgrajte vsaj trikrat dnevno. Če vaše grlo draži še kašelj, na žličko sladkorja nakapajte limonin sok in propolis ter to pogoltnite. Pomagajo seveda tudi najrazličnejši zeliščni čaji z dodatkom limone, propolisa ali medu.
_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4470
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 05 Nov 2014 12:26    Naslov sporočila: Vneto grlo je običajno tudi boleče grlo Odgovori s citatom

Vneto grlo je običajno tudi boleče grlo



Na začetku je potrebno pojasniti, da se izraz vneto grlo lahko nanaša tudi na vneto žrelo, enako pojmovanje boleče grlo običajno pomeni bolečine v žrelu. Zaradi lažjega razumevanja v nadaljevanju ohranjamo izraz grlo.


Vneto grlo – kaj ga povzroča?

Kadar govorimo o akutnem vnetju, je lahko prizadeto celotno grlo ali pa je vnetje najbolj izraženo na delu grla. Vneto grlo povzročajo mikrobi, med njimi največkrat virusi, manj pogosto bakterije in glive. Vnetje še dodatno poslabšajo različni alergeni, dražeče snovi iz okolja ali refluks želodčne kisline iz požiralnika. Tudi fizikalne snovi, kot so prevroč ali premrzel zrak, tekočina ali hrana so lahko razlog za vneto grlo. Vneto grlo se kaže kot vnetna zadebelitev sluznice v grlu, povečano ali spremenjeno izločanje sluzi, kar je vzrok za najpogostejša simptoma akutnega laringitisa – dražeč kašelj in hripavost.
Bolečine v grlu so lahko prvi znak za vneto grlo

Boleče grlo, težavno požiranje, hripavost so pogosti simptomi, ob katerih bolniki poiščejo zdravniško pomoč. Kadar se pojavita boleče grlo in težko požiranje, gre običajno za vneto grlo oz. vnetje žrela. Boleče grlo, ki se izraža kot vnetje, je lahko tudi posledica alergije ali izcedka iz nosu. Vneto grlo se v tem primeru strokovno nanaša na vneto žrelo. Tovrstno vnetje poimenujemo faringitis.
Kako zdravimo vneto žrelo?

Kadar gre za virusno okužbo, naj bolnik uživa veliko toplih napitkov. Izmed rastlinskih pripravkov lahko jemlje zdravila za lajšanje draženja v žrelu (pršilo Salvisan, pastile Isla Mint), ki imajo tudi protivnetni učinek (npr. žajbelj, islandski lišaj). Pomembno je tudi, da se izboljša prehodnost nosu.

Pri bakterijskih povzročiteljih zdravnik predpiše antibiotik. Tudi v tem primeru lahko bolnik bolečine v grlu in druge simptome lajša s toplimi napitki in že omenjenimi rastlinskimi pripravki.

Boleče grlo je lahko tudi posledica kroničnega vnetja žrela, kadar to traja 3 mesece ali več. Takrat je zelo pomembno, da ugotovimo vzrok. Ti so lahko različni, npr. draženje snovi iz okolice, dihanje na usta, kadar je nos slabo prehoden, alergije, zatekanje želodčne kisline iz želodca v žrelo... Zdravljenje poteka na podoben način kot pri akutnem vnetju.


Bolečine v grlu po preobremenitvi organa

Boleče grlo se pogosto pojavi, kadar grlo prekomerno uporabljamo ( po koncertu, pevskem nastopu, prekomernem govorjenju,...). Takrat čutimo, da nas bolijo mišice kot po dobri telovadbi. Vneto grlo strokovno poimenujemo laringitis. Najpogostejši simptomi so bolečine v grlu, hripavost, kašelj, motnje požiranja ter težave z dihanjem.
Preprečiti je bolje, kot zdraviti

Bolečine v grlu lahko preprečimo tako, da bodisi govorimo manj ali nekoliko tišje. Hripavost, ki običajno spremlja boleče grlo, ni prijetna, zato je dobro odstraniti tudi druge dejavnike, ki jo povzročajo, npr. kajenje, pozne večerne obroke ipd. Zelo pomembno je uživanje dovolj tekočine, dobrodošla so tudi sredstva za lajšanje izkašljevanja (zdravila z bršljanom, npr. Prospan), saj se na ta način bolnik lažje izkašlja in ne obremenjuje toliko glasilk. Bolečine v grlu pomagajo odpraviti tudi že našteta rastlinska zdravila za lajšanje draženja v žrelu.

Boleče grlo je lahko tudi posledica prehladnih obolenj, ki jih povzroča daljše pomanjkanje določenih hranil v prehrani. Paziti je potrebno zlasti na zadosten vnos kalcija, vitamina B12, C, A in drugih, ki jih prvenstveno zaužijte s polnovredno in raznoliko prehrano. Kadar je boleče grlo prisotno dlje časa, je morda čas, da obiščete zdravnika.


Ali so bolečine v grlu razlog za obisk zdravnika?

Bolnik mora k zdravniku vedno, kadar so bolečine v grlu prisotne več kot sedem dni, kadar so bolečine pri požiranju tolikšne, da je skoraj nezmožen požirati slino in se mu ta cedi iz ust, kadar bolečina seva iz žrela proti ušesu, kadar ga duši in težko vdihne ali izdihne, kadar mu zmanjkuje zraka pri naporu in govoru, kadar je splošno počutje zelo slabo in je bolnik težko pokonci, če je telesna temperatura več dni višja kot 38,5°C in kadar je stanje iz dneva v dan slabše. V ostalih primerih bolečine v grlu lahko zdravite tudi sami.


Boleče grlo?

Pomaga Salvisan.

Registrirano zdravilo v pršilu Salvisan je novo tradicionalno zdravilo rastlinskega izvora, ki zdravi vnetja in bolečine v grlu, pomaga pri praskanju v grlu, težavnem požiranju in bolečinah pri govoru. Vsebuje izvlečke sveže zeli in korenine škrlatne ehinaceje in izvleček svežega lista navadnega žajblja. Ravno slednji je tisti, ki deluje protibolečinsko in zdravi boleče grlo. Inovativna kombinacija obeh dobro poznanih zdravilnih rastlin omogoča učinkovito zdravljenje, saj zdravilo deluje protivirusno, protivnetno, protibakterijsko, protibolečinsko in pomaga imunskim celicam v žrelu oz. grlu, da bolje opravijo svoje delo.


_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4470
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 05 Nov 2014 12:39    Naslov sporočila: Jabolčni kis in lajšanje bolečin Odgovori s citatom

Jabolčni kis in lajšanje bolečin


O jabolčnem kisu je znanih mnogo ljudskih zdravilnih in praktičnih nasvetov ter anekdot.Morda slovi jabolčni kis kot skoraj čarobno krepčilo prav zato, ker spada med tekočine z največ zdravilnimi in hranilnimi snovmi. V žlički jabolčnega kisa, te zlatorumene tekočine, so vse za zdravje koristne učinkovine, ki jih vsebuje jabolko. V njem je veliko vitaminov, mineralov in esencialnih aminokislin in zato nekateri trdijo, da lahko to naravno skladišče omenjenih snovi ozdravi vse težave, zaradi katerih trpi človeštvo ter podaljša življenje in mladost.

Nekaj napotkov o njegovi uporabi, ki jih bomo omenili, so se prenašali iz roda v rod, sčasoma so se tudi nekoliko spremenili, preoblikovali in dopolnili. Vsem pa je ostala skupna ugotovitev, da vsak dan nekaj zaužitega jabolčnega kisa krepi zdravje. Poglejmo nekaj takih starih nasvetov o koristnosti jabolčnega kisa, vendar ne pozabite, da so omenjeni nasveti le napotki naših babic in ne morejo nadomestiti strokovnega zdravnikovega mnenja.

- Za lajšanje bolečin v grlu zmešajte četrt kozarca medu in prav toliko jabolčnega kisa. Na vsake štiri ure, po potrebi pa tudi pogosteje, vzemite žlico tega pripravka.
Lahko pa tudi srkate sirup, ki ga pripravite iz pol kozarca jabolčnega kisa, pol kozarca vode, čajne žličke popra in treh žlic medu.

- Bolečine v grlu lahko blažite tudi tako, da grgrate mlačno vodo, kateri ste dodali žlico jabolčnga kisa. Po potrebi lahko postopek ponovite. Na ta način boste tudi učinkovito splaknili ustno votlino.

- Boleče noge si lahko odpočijete tako, da v kopalno kad nalijete vodo do višine gležnjev in dodate pol kozarca jabolčnega kisa, nato pa vsako jutro in večer 5 minut ˝hodite˝v njej.

- Kadar imate glavobol, kanite nekaj jabolčnega kisa v vodo, to pa nalijte v inhalator. Paro vdihavajte v približno pet minut. Nato si privoščite počitek v mirnem prostoru vsaj 20 minut.

- Kdor zaradi krčev v nogah ne more spati, naj med jedjo popije kozarec vode z dodatkom jabolčnega kisa. Krčem v nogah pa se lahko izognete tudi tako, da enkrat na dan popijete pol kozarca vode, kateri ste dodali eno čajno žličko medu in jabolčnega kisa ter žlico kalcijevega laktata.

- Kadar imate utrujene in boleče mišice, ovijte okončine v krpe, ki ste jih namočili v jabolčni kis in nato oželi. Počivajte tri do pet minut in po potrebi postopek ponovite. Učinek bo še večji, če boste dodali ščepec popra.

- Za zdravljenje bolečin pri artritisu so pogosto priporočali napitek, ki vsebuje mešanico kisa, zelene, soli iz Epsoma in agrumov (grenivke, pomaranče in limone). Sol iz Epsoma je ime za magnezijev sulfat. Včasih so ga pridobivali tako, da so vreli vodo iz mesta Epsom v Angliji.



http://lekarna-na-dom.si/si/





_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si... Seznam forumov -> ZDRAVILA / domača zdravila / Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Da, lahko dodajaš nove teme v tem forumu
Da, lahko odgovarjaš na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group