ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami. Seznam forumov ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami.
ZDR. FORUM
Menu
ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami. Seznam forumovForum
Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja
Seznam članovSeznam članov
Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov
Registriraj seRegistriraj se
Tvoj profilTvoj profil
Zasebna sporočilaZasebna sporočila
PrijavaPrijava/Odjava

Iskalnik

Napredno iskanje

Povezave
Brezplačen forum
Registracija domene
Spletno gostovanje

Kdo je z nami?
[ Administrator ]
[ Moderator ]


Google Search
Google

http://www.phpbb.com



Ciste jajčnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami. Seznam forumov -> BOLEZNI in VZROKI - zdravstvene težave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4477
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 21 Feb 2010 10:38    Naslov sporočila: Ciste jajčnikov Odgovori s citatom

Ciste jajčnikov


Ciste so votlinice, zapolnjene s tekočino, ki se lahko razvijejo na enem ali obeh jajčnikih.

Običajno so ciste jajčnikov nenevarne, benigne spremembe, ki se pojavljajo razmeroma pogosto.
Delimo jih v dve glavni skupini. Funkcionalne ciste jajčnikov so majhne ciste, folikli, ki se sicer običajno pojavljajo ob dozorevanju jajčnih celic med mesečnim ciklom.
Večinoma ne povzročajo težav. Lahko se jih pojavi več hkrati oziroma se pojavijo hkrati v obeh jajčnikih.
Redko presežejo velikost 3 do 4 centimetrov in se običajno same od sebe skrčijo.

Druga skupina so prave benigne ciste jajčnikov. Najpogostejše so dermoidne ciste, ki jih običajno odkrijejo pri ženskah po 30. letu starosti. Občasno se lahko pojavijo v obeh jajčnikih. Večinoma ne povzročajo težav, razen če pride do zasuka jajčnika ali razpoka ciste. Dermoidne ciste vsebujejo nezrele celice, ki se lahko razvijejo v različna tkiva, zato pri operativnem posegu pogosto odkrijejo kostno tkivo, zobno tkivo ali dlake.

KAKŠNI SO SIMPTOMI?

- Bolečina med spolnimi odnosi.

- Boleče, močnejše menstrualne krvavitve.

- Ob zasuku ali razpoku ciste se pojavi huda nenadna bolečina v trebuhu, slabost, lahko tudi povišana temperatura.

- Težave z odvajanjem vode zaradi pritiska na sečni mehur.



Tumor je najpogostejši izraz, ki ga za ciste uporabljajo zdravniki in je velikokrat vzrok nesporazuma, ter pretiranega nepotrebnega strahu. Tipičen primer je diagnoza andeksalni tumor v primeru najdbe ciste na jajčniku. S tem izrazom se samo potrdi in določi prisotnost izrastline – tumorja (cistične oblike) na adneksih. Z adneksi (adneksa) poimenujemo dodatke maternici, jajcevode in jajčnike. Pri omembi besede tumor večina pomisli na rak. Ciste na jajčnikih so pretežno benigne izrastline, ki nimajo popolnoma nič skupnega z rakom na jajčnikih.



Ciste

Ciste so s tekočino napolnjene tvorbe, ki se lahko pojavijo skozi vso življenjsko dobo, posamezno, ali v večjem številu, na enem, ali obeh jajčnikih. Ciste ne rastejo z razmnoževanjem celic, temveč s kopičenjem tkivne tekočine. Najpogostejši vzrok nastanka posamezne ciste je izostanek čiščenja folikule pri ovulaciji (folikularna cista).

Ker je omenjeni del proces ovulacije, tako nastale ciste imenujemo funkcionalne ciste. Ostale vrste funkcionalnih cist so lutealne in hemoragične (ciste rumenega telesa). Poleg funkcionalnih obstajajo še nefunkcionalne ciste jajčnikov kot so: benigne neoplastične ciste, čokoladne ciste (endometrioza) in inkluzivne ciste.




Folikularna cista

je fiziološka cista, ki jo povzroča izostanek čiščenja folikul v času ovulacije. Zraste lahko tudi do 7 centimetrov, redko pa povzroči bolečine in tiščanje v spodnjem predelu trebuha. Ultrazvočni pregled potrdi unilokularno cisto (sestavlja jo samo ena jamica), notranjost ciste je anehogen (na ultrazvočni sliki je zaradi absorbcije ultrazvočnih valov temnejše barve). Ta vrsta cist izgine sama in zelo redko zahteva operacijo (cistektomija, adneksektomija).


Lutealna cista je funkcionalna cista rumenega telesa, ki nastane po sprostitvi jajčeca iz folikule v času ovulacije. V kolikor pride v času ovulacije in čiščenja folikul do močne krvavitve v maternico, nastane funkcionalna cista z imenom hemeragična cista (corpus luteum haemorrhagicum – rumeno krvaveče telo).


Benigne nefunkcionalne ciste na jajčnikih nastanejo pri razmnoževanju celic jajčnika, v procesu, ki ni povezan z ovulacijo. V diskusijah o tej vrsti cist, se pogosto uporablja izraz neoplazija, ki preprosto označuje novo rast, novo izrastlino ne glede na to, ali je cista benigna, ali maligna.




Simptomi

Male ciste ne povzročajo nikakršnih težav oz. redko povzročajo zbadanje in neugodni pritisk v trebuhu. Ostale ciste, še posebno pri predrtju ciste in izlivu vsebine v trebušno votlino, povzročajo ostro bolečino, podobno vbodu. Poleg bolečin se lahko pojavijo nepravilne in močne krvavitve. Večino funkcionalnih cist diagnosticiramo pri ginekološkem pregledu, po tem sledi natančna ultrazvočna ocena odkritja.




Zdravljenje

V večini primerov se najprej ultrazvočno spremlja rast ciste, ker najpogosteje spontano izginejo same. Hormonski preparati v smislu gestagenske substitucije tekom II . faze ciklusa (Primolut Nor, Provera, Dabroston), kot tudi kontracepcijske tablete lahko zaustavijo rast in pojavljanje cist. V kolikor pri hitri rasti in premeru večjem od 4 centimetrov vztrajajo več mesecev, so pri ultrazvočnem pregledu sumljivega videza in če ni rezultata na medikamentozno terapijo, ter pacientki povzročajo hude težave, sledijo dodatne preiskave – ugotovitev tumorskih znamenj v krvi, pretok krvi skozi cisto (color Doppler ultrazvok). Iz rezultatov raziskav postavimo diagnozo, na podlagi katere sledi odločitev nujnosti operativne odstranitve ciste (laparoskopija).




Alternativno zdravljenje

V nekaterih starih kulturah, predvsem taoistični in holistični medicini smatrajo, da so jajčniki generatorji življenjske energije, ki stalno proizvajajo seksualno energijo. Obstajajo posebne vaje, ki pomagajo preobraziti spolno energijo jajčnikov v chi (življenjsko energijo) in shen (duhovno energijo). Ključ za razumevanje energetskega delovanja jajčnikov je sposobnost prepoznavanja lastne kreativnosti, predajanje in priznanje, da smo z razumom nezmožni kontrole te kreativnosti. Holistična medicina pravi, da težave z jajčniki nastanejo takrat, ko ženske zaradi strahu in negotovosti, ne posvečajo dovolj pozornosti svoji najgloblji kreativni modrosti.


Težave z jajčniki so posledica videnja žensk, da ljudje in okolje ne omogočata uresničitve njihovih lastnih kreativnosti. Negativne čustvene posledice, ki vplivajo na nastanek cist na jajčnikih so: smrt ali odhod partnerja, stres na delovnem mestu, maščevanje in ogorčenost. Če v holistično medicino verjamete ali ne, bo njeno spoznavanje koristilo vam in ljudem okoli vas.
_________________
Lep pozdrav
Marjan


Nazadnje urejal/a marjan 22 Feb 2010 16:52; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4477
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 21 Feb 2010 10:40    Naslov sporočila: Vnetje jajčnikov Odgovori s citatom

Vnetje jajčnikov


Vprašanje:
Pozdravljeni! Zanima me vzrok za vnetje jajčnikov! Se prenaša bakterija s spolnimi odnosi? Se prenaša še kako drugače? Kakšno zvezo ima s klamidijo? Koliko časa preteče od okužbe do izbruha bolezni, lahko tudi več mesecev, let? Hvala za odgovor.



Odgovor:
Spoštovani, vnetje jajčnikov povzočajo mikroorganizmi, ki pridejo do jajčnikov skozi maternico iz nožnice, redkeje na druge načine npr. iz krvi ali mezgovnic. Mikroorganizmi so virusi in predvsem bakterije. Klasična bakterija je gonokok, ki povroča spolno bolezen gonorejo, pri kateri gre tudi za vnetje jajčnikov. Seveda ženske dobijo vnetje jajčnikov skoraj vedno s spolnimi odnosi. Vnetje jajčnikov torej spada v spolno prenosljive bolezni. Klamidija je neke vrste bakterija ali pa virus, ki tudi povzroča spolno prenosljive bolezni.Infekcijo s klamidijo ženske često prebolijo brez kliničnih znakov in simptomov. Pustijo pa okvare, ki kasneje preprečujejo zanositev. Od okužbe do bolezni (inkubacija) ponavadi traja nekaj dni, lahkoi tudi dan, vendar nikoli mesec ali več. To se lahko zgodi samo pri tuberkulozi jajčnikov, ki je pa ta čas ni v Sloveniji
Prim. dr. Vasilij Cerar, dr. med
_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4477
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 21 Feb 2010 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vprašanje:
Pozdravljeni! Stara sem 24 let in imam problem z menstruacijami. Pred enim letom sem obiskala ginekologinjo ker moja menstruacija ne traja 5-7 dni kolikor je normalno, ampak se mi vleče 14 dni ali pa se dlje(to je samo rjav izcedek, ki se počasi čisti). Menstruacijo sem imela dokaj redno, od 33-40 dni. Zdravnica mi je predpisala najprej kontracepcijske tablete Minulet, po katerih mi je bilo slabo, nato pa hormonske tablete Cyclo-Progynova, katere sem jemala 8 mesecev. Spolnih odnosov nimam. Po končanem zdravljenju imam še večji izostanek in sicer 60-80 dni. Zopet sem odšla k zdravnici, ker zadnje menstruacije nisem dobila. Naredila mi je ultrazvok jajčnikov in ugotovila da imam en jajčnik povečan, ki pa nima cist ali tumorja. Predpisala mi je tablete Primolut nor za sprožitev menstruacije, dalje pa moram zopet jesti tablete Cyclo-Progynova. Zanima me ali so mi omenjeni tableti pokvarili mojo redno menstruacijo in ali sedaj ne bom imela več menstruacije brez teh tablet ali je možnost da se mi to pozdravi oz. samo uredi ko ne bom več jemala tablet. Kaj pomeni to da imam povečan jajčnik, ali bom imela težave pri zanositvi? Že v naprej se Vam zahvaljujem in pričakujem Vaš odgovor. Hvala!



Odgovor:
Pozdravljena! Tablete, ki ste jih jemala, je vaša zdravnica namenila za ureditev menstrualnega ciklusa in sprožitev menstruacije in so popolnoma ustrezna terapija pri nepravilnih menstruacijah. Vaš ciklus je neurejen zaradi nekega notranjega dejavnika, ki je največkrat prehodnega značaja in je povezan s stresom, večjim fizičnim naporom, hujšanjem ali kaj podobnega. Glede na to, da vam je zdravnica napravila UZ in pregled ter ugotovila povečan jajčnik, bo verjetno potrebna kontrola UZ. O morebitnih težavah v zvezi z neplodnostjo je v vašem primeru preranjeno govoriti.
Mag. Uršula Reš Muravec, dr. med
_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4477
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 21 Feb 2010 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vprašanje:

Lep pozdrav, Stara sem 25 let in lani pred božičem sem si hudo prehladila mehur in ledvice in po pregledu v bolnišnici so našli tudi nekaj cist na vsakem od jajčnikov. Nobeden od ginekologov takrat zaradi tega ni bil zaskrbljen, vendar sva se s fantom vseeno takrat odočila da bi jaz čimprej zanosila. No, še vedno poskušava, pa nič. Po obisku pri svoji gin. mi je ta prijazno ponudila da greva s fantom na pregled, vendar bi jaz morala ostati par dni v bolnici, za kar pa nikakor ne najdem časa. Vprašanje bi bilo: če je mogoče ta čas poskušati s pomočjo kakšnih tablet? Ali mi jih lahko predpiše splošni zdravnik? Ali je za vse lahko kriv tisti prehlad pred enim letom? Hvala za vaš čas!



Odgovor:

Draga! Za svoje zdravje si moraš vzeti čas. Če imaš težave z zanositvijo je najbolje da se oglasiš pri svojem ginekologu, ki ti bo po potrebi svetoval specialista za neplodnost. Stvari niso tako enostavne, da bi kar jemala tablete, pa tudi splošni zdravniki se ne ukvarjajo s tako subspecialnimi problemi. Ciste na jajčnikih so lahko vzrok, da ne zanosiš, vnetje mehurja pa ne.
Mag. Uršula Reš Muravec, dr. med
_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4477
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 21 Feb 2010 10:49    Naslov sporočila: Vnetje jajcnikov Odgovori s citatom

vnetje jajcnikov


Vprašanje:

Pozdravljeni! Zanima me, kaksni so znaki vnetja jajcnikov. Mene namrec pogosto boli v spodnjem desnem delu trebuha, vendar dosedanji ginekoloski pregledi niso ugotovili vnetja. Bi lahko slo za kronicno vnetje, ki ga ginekolog ni odkril. Sicer nimam nobenih drugih tezav, izcedek je normalen, menstruacija tudi (je sicer boleca). Med nosecnostjo bolecin nisem imela. Stara sem 25 let. Bi lahko bolecine bile posledica kaksne druge (nevarne) bolezni, ki lahko povzroci celo neplodnost?



Odgovor:

Vzroki za kronične bolečine v spodnjem delu trebuha so lahko številni, tako ginekološki kot neginekološki. Najpogostejši ginekološki vzroki za kronično bolečino so: pelvično vnetje (tudi jajčniki), endometrioza, brazgotine, kongestivni sindrom, tumorji jajčnika. Neginekološki vzroki za kronično bolečino so lahko urološki, gastroenterološki, mišično-skeletni ali psihogeni. Vnetje jajčnikov in drugih ginekoloških organov je lahko akutno, kronično ali atipično. Za vnetje jajčnikov je značilna povišana telesna temperatura, bolečine v spodnjem delu trebuha, izcedek, boleče menstruacije, boleči spolni odnosi, bolečina pri ginekološkem pregledu. Lahko se pojavi tudi slabost, bruhanje ali driska. Pri atipičnem ali »tihem« vnetju našteti znaki niso izraženi, ginekološki pregled in UZ sta lahko normalna. Največkrat to vnetje ugotovimo retrogradno ob laparoskopiji (odkrijemo brazgotine v trebušni votlini, ki so posledica vnetja). Najpogostejši povzročitelj atipičnega vnetja je klamidija, ki jo dokažemo z brisom cerviksa. Zdravljenje z antibiotikom je učinkovito le, če zdravimo preden nastanejo brazgotine. Vnetja, tako tipična kot atipična, povzročijo brazgotine. Atipična vnetja so 5-krat bolj pogosta kot tipična. Če se zabrazgotini jajcevod ali jajčnik, je plodnost lahko zmanjšana.
Mag. Uršula Reš Muravec, dr. med
_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4477
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 21 Feb 2010 10:53    Naslov sporočila: Policističen jajčnik Odgovori s citatom

Policističen jajčnik



Vprašanje:

Imam policistični levi jajčnik.Glede desnega jajčnika G.ni imel pripomb. Imam redne menstruacije,trenutno nimam problemov z debelostjo,ker pazim na težo,imam pa povečano poraščenost po obrazu in malo na trebuhu. Zanima me: 1.zakaj imajo ženske probleme z zanositvijo,če je policističen samo en jajčnik,ali sprememba hormonov ne glede na to vpliva na zanositev? 2.ali se lahko z zdravljenjem prekomernega izločanja inzulina kaj popravi, da bi ženska lažje zanosila? 3.Ali desni (zdravi?) jajčnik proizvaja jajčeca,ki bi se lahko oplodila (naravno ali umetno)? 4.Ali bo potrbno jemati zdravila celo življenje? 5.Ali pri tej bolezni pomagajo diete,telesna aktivnost in teža? Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem. L



Odgovor:

1.Jajčniki imajo različne stopnje policistične prizadetosti. Bolj ko je jajčnik okvarjen, manj je zelo kvalitetnih ovulacij in več je problemov z zanositvijo. 2.Z zdravljenjem prekomernega izločanja inzulina se stanje včasih lahko popravi. 3.Navadno sta hormonsko spremenjena oba jajčnika v podobni stopnji. Zdravi jajčniki sproščajo kvalitetna jajčeca, vendar tudi ti ne vsakič, ker je naravna oploditev stvar selekcije na več nivojih. Naravna zanositev je bolj verjetna v mlajših letih kot po tridesetem letu. Z umetno stimulacijo ali umetno oploditvijo so rezultati zelo dobri. 4.Ne vem o katerih zdravilih pišete, vendar pacientke s policističnimi jajčniki običajno ne jemljejo zdravil vse življenje. 5.Zdrav način življenja je odločilen za zmanjšanje posledic na najmanjšo možno stopnjo. Dokler so menstruacije redne, je hormonska dejavnost jajčnikov razmeroma dobra. Nivo delovanja hormonov lahko opazujete z merjenjem bazalne temperature telesa.
Jasna Kuhelj Recer, dr. med
_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4477
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 21 Feb 2010 10:57    Naslov sporočila: Policistični jajčniki Odgovori s citatom

Policistični jajčniki



Vprašanje:
lep pozdrav! stara sem 21 let in pred kratkim sem izvedela da imam policistične jajčnike.. ginekolog mi je povedal da so ženske v tem primeru ponavadi bolj poraščene in prekomerno težke. imam 164 cm in 53 kg, pretežka nisem, poraščena sem pa manj kot vse moje prijateljice. zanima me ali se bom kar naenkrat začela rediti in ali je možno da bom postala bolj poraščena??? zdravnik mi je svetoval naj nadaljujem z jemanjem kontracepcijskih tabletk Yarina, ali je to vredu? najlepša hvala za odgovor!xy



Odgovor:
Spoštovani, vi in vaš ginekolog morata ločiti dve stvari: 1. sindrom policističnih jajčnikov (PCOS), za katerega sta značilni motnje menstrualnega ciklusa in znaki androgenizacije (torej viška moških hormonov) 2. policistične jajčnike (PCO), torej tipičen izgled jajčnikov na UZ. Bolnice s PCOS imajo ponavadi tudi PCO na UZ, ni pa nujno. Po drugi strani obstaja veliko žensk s PCO, ki nimajo PCOS in torej tudi težav v zvezi s tem ne. Izgleda, da sodite v to drugo skupino. Če potrebujete zaščito, je Yarina ustrezna izbira. Pogosto jih predpišemo sicer tudi bolnicam s PCOS, jemljejo pa jih seveda lahko tudi druge ženske. Lep pozdrav,
Doc. dr. Tomaž Kocjan, dr. med
_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4477
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 21 Feb 2010 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vprašanje:

Pozdravljeni!
Imam vprašanje v zvezi z mojim zdravjem, in sicer boleham že od avgusta 2003.Najprej sem imela non stop pljučnice, kar krvna slika sploh ni pokazala.Vročino sem imela ves čas od 37,1 do 37,4 in tudi po jemanju antibiotikov ni padla.Občasno imam še vedno vročino in se telesno počutim zelo šibko, ponoči skoraj nič ne spim, pozabljam stvari, neprestano sem utrujena in zaspana.Tudi glavoboli so neznosni, prav trga me v glavi.Je za to kriva ščitnica?Rezultat krvne slike, ki so mi jo naredili v začetku julija je bil (S-TSH 0,19), (S-FT4 15,49), (S-FT3 4,59).Drugi problem pa je ta da imam že več kot leto in pol cisto(vodno) v velikosti 4cmX5cm na levem jajčniku, sicer ne raste in čeprav me je prejšnja ginekologinja napotila na operacijo so mi v bolnišnici povedali, da operacija ni nujna. Na ultrazvoku tudi ni jasno razvidno ali je sploh cista na jajčniku ali jajcevodu.Sem stara 29 let in prav strah me je kaj se dogaja z mano.Zdaj sem izbrala novo ginekologinjo in ta mi je predpisala kontracepcijske tablete,ki naj bi cisto razbile.Zanima me če bi lahko zanosila kljub cisti ali pa lahko pusti posledice in težave pri nosečnosti?Zaenkrat še nimam v načrtu otroka, a če cista ne bo počila ne vem kaj storiti?Že sem sita antibiotikov in negotovosti kaj mi sploh je.Psihično sem čisto uničena in neprestano živčna, ker me pošiljajo zdaj tja zdaj sem in nihče nič ne naredi.Za vaš odgovor se Vam iskreno že vnaprej najlepše zahvaljujem.



Odgovor:

Spoštovani, kar se ščitnice tiče, vam večjih težav najverjetneje ne povzroča. Ščitnična hormona sta namreč normalna. Ker pa je TSH nekoliko nižji, to vendarle zahteva, da vrednosti čez kakšen mesec ponovno kontrolirate in če bi bili izvidi podobni ali slabši, opravite še pregled pri tirologu, vključno z UZ ščitnice in določitvijo protiteles zaradi možnosti avtoimunskega obolenja žleze. Vzrok stalnim subfebrilnim temperaturam bo razjasnil pregled pri infektologu. Če imate redne menstruacije, verjetno ni strahu, da ne bi mogli zanositi, kljub cisti na jajčniku. Lep pozdrav,
Doc. dr. Tomaž Kocjan, dr. med
_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami. Seznam forumov -> BOLEZNI in VZROKI - zdravstvene težave Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group