ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami. Seznam forumov ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami.
ZDR. FORUM
Menu
ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami. Seznam forumovForum
Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja
Seznam članovSeznam članov
Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov
Registriraj seRegistriraj se
Tvoj profilTvoj profil
Zasebna sporočilaZasebna sporočila
PrijavaPrijava/Odjava

Iskalnik

Napredno iskanje

Povezave
Brezplačen forum
Registracija domene
Spletno gostovanje

Kdo je z nami?
[ Administrator ]
[ Moderator ]


Google Search
Google

http://www.phpbb.com



bolečine ob teku

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami. Seznam forumov -> BOLEZNI in VZROKI - zdravstvene težave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
m1ks



Pridružen/-a: 11.12. 2009, 00:08
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: 11 Dec 2009 00:19    Naslov sporočila: bolečine ob teku Odgovori s citatom

Zdravo! Pred kakšnimi 14imi dnevi sem po nekaj mesečnem premoru ponovno začel z rekreativnim tekom, vendar sem že po nekaj dneh teka občutil precej močno bolečino na zadnji strani noge, malce višje od ahilove tetive. Pri ogrevajnu in raztezajnu sem že od začetka dajal največ poudarka ravno tem mišicam, tako da to nebi smel biti razlog. Bolečino občutim ob pristanku noge na tla, ter se po intenzivnejši vadbi ohrani celo ob hoji. Najlepša hvala za nasvet!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4477
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 11 Dec 2009 06:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spoštovani !

Odgovor:
Domnevam, da gre za nategnjenost meče, možnost tudi za draženje živca.
Ponavadi je potrebno od 2 do 3 tedne po poškodbi ozi. bolečini počivat z nogo nekoliko dvignjeno in jo hladit,.. nogo si večkrat masirajte.

Vedno, pred tekom se res dobro ogrejte in tudi raztegnite, brez sunkovitih gibov. Ne tecite po trdi podlagi.

Če ne bo dobro čez nekaj dni bo potreben obvezen posvet pri zdravniku.

Zelo koristila vam bo masaža po teku,.. lahko tudi pred tekom.



ZA MASAŽO se priporoča .. Naklofen gel.
ali
BALZAM ZA NOGE 75 ml


BALZAM ZA NOGE 75 ml

Hidratantna krema z naravnimi voski, rastlinskimi olji, izvlečkom plodu divjega kostanja, rožmarinom, mentolom in kafro.

Priporočamo za nego:

- bolečih in utrujenih nog,
- podplutb in udarnin,
- krčnih žil.

Uporaba:

- masaža nog

Lastnosti in delovanje učinkovin: Ekstrakt semen divjega kostanja krepi žilne stene pri vnetjih ven, hemeroidih, sončnih opeklinah, aknah, celulitu, razširjenih kapilarah. Primeren za zunanjo rabo in uživanje. Uporaba brez znanih stranskih učinkov. Mentol hladi in osvežuje, deluje kot blag anestetik pri srbenju glavobolih in vnetjih sluznic, kot antiseptik dihal in prebavil in kot korektor arome in okusa v kozmetiki in živilih. Kafra je uporabljena predvsem v klasičnih zeliščnih zdravilih za zunanjo rabo kot učinkovit antirevmatik, blag antiseptik in analgetik. Močan repelent za leteče insekte. Eterično olje cvetov in listov rožmarina vsebuje naravno kafro in vrsto naravnih učinkovin, ki dajejo eteričnemu olju široko uporabnost. Pri zunaji uporabi se uporablja predvsem kot sredstvo za boljšo periferno prekrvavitev pri nevralgijah in mišičnem revmatizmu, zmečkaninah, izpahih, ohromitvah, protinu, kot razkužilo pri mozoljih, proti izpadanju las, za izplakovanje ust in grla.

BALZAM ZA NOGE je pripravljen v obliki hidratantnega mazila (kreme), ki omogoča hitro vpojnost zdravilnih učinkovin ter hkrati neguje kožo nog. Še posebej blagodejno deluje na suho kožo. BALZAM ZA NOGE vsebuje kvaliteten izvleček divjega kostaja z visoko vsebnostjo escina (minimalno 20 %), kar ga loči od ostalih podobnih preparatov, ki imajo ponavadi nižje vsebnosti izvlečkov.

Sestava-ingredients (INCI): AQUA, DICOCOYL PENTAERYTHRITYL DISTEARYL CITRATE (AND) MICROCRYSTALLINE WAX (AND) GLYCERYL OLEATE (AND) ALUMINUM STEARATES (AND) PROPYLENE GLYCOL, CETEARYL ALCOHOL, AESCULUS HIPPOCASTANUM, GLYCERIN, ARACHIS HYPOGAEA, CETEARETH-12, PARAFFINUM LIQUIDUM, ROSMARINUS OFFICINALIS, MENTHOL, CAMPHOR, BENZIL ALCOHOL (AND) METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE (AND) METHYLISOTHIAZOLINONE
_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marjan
Administrator


Pridružen/-a: 01.02. 2007, 13:13
Prispevkov: 4477
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: 11 Dec 2009 06:57    Naslov sporočila: UČINKI MASAŽE Odgovori s citatom

UČINKI MASAŽE


Učinki masaže na telesu niso neposredno vidni. Vseeno pa ga poživi in spodbudi, da normalno deluje. Z drugimi besedami: masaža ni nekaj, kar drugemu človeku počnemo – to je proces, ki ga sprožimo in na katerega se telo nato odziva. Masaža zagotovi spodbudo, telo pa vse delo opravi samo.

Masaža je terapevtsko koristna, ker sprošča mišično napetost, oblikuje in utrjuje mišice ter pospešuje pretok krvi in limfe. Ker se običajno gibljemo premalo ali nič in ker smo telesno in umsko napeti, se lahko stranski proizvodi mišične dejavnosti (ogljikov dioksid, mlečna kislina in sečnina) kopičijo v mišicah in mišičnim vlaknom preprečujejo, da bi gladko drsela drugo preko drugega in tako ustvarjala povečan mišični tonus. Masaža pomaga pri drenaži teh odpadnih snovi, predvsem mlečne kisline, sprošča mišice in obnavlja njihovo normalno delovanje. Poleg tega opominja mišice, kako je, če so sproščene. Masaža pomaga spodbujati limfno drenažo in krvni obtok. S tem se izboljša videz kože, ki je največji organ našega telesa. Zdrava koža pozitivno učinkuje na človeka, številne kožne težave pa so povezane s stresom. Stanje posameznikove kože je pogosto odsev njegovega notranjega ravnovesja.

Masaža vpliva na mišice, pa tudi na živce. Osrednje živčevje spodbuja, da ustvarja občutek vsesplošne sproščenosti. Draženje živčnih končičev v koži se po osrednjem živčevju prenese do možganov in prispeva k dobremu počutju. To vpliva na ostalo telo in pomaga zmanjšati vpliv stresa. Živčevje nadzoruje tudi ožilje. Slab pretok krvi povzroča slabšo drenažo in preskrbo s krvjo. Proces sproščanja pomaga ustvariti naravnejše trebušno dihanje,ki je bistveno za delovanje trebušnih organov. Z masažo lahko ublažimo stres in utrujenost, ki ju povzroča kopičenje odpadnih snovi in pospešimo presnovo.

Masaža deluje na mišice, vpliva lahko tudi na vlaknasto tkivo ob sklepih, ne rešuje pa težav s kostmi.

Masaža vsekakor ni čudežno zdravilo, s sproščanjem pa lahko telesu pomaga vzpostaviti normalno ravnovesje. Žal jo mnogi odkrijejo šele, ko imajo težave. Čeprav za masažo ni nikoli prepozno, pa jo je bolje uporabljati kot preventivo, saj, če ne drugega, prispeva k odličnemu počutju.




KOMU MASAŽA KORISTI

Masaža je primerna za vsakogar. Kljub nekaterim kontraindikacijam, lahko masaža na splošno koristi vsem, ne glede na leta ali telesno zmogljivost.

Masaža ne prodre zgolj v kožo, vpliva na podkožna tkiva, deluje na mišice, živčevje, krvni in limfni obtok. Vse skupaj vpliva na normalno delovanje telesa. Ko naše telo deluje pravilno, smo srečni in se počutimo dobro.

športniki potrebujejo nekoliko močnejšo masažo pred treningom oz. aktivnostjo, maser mora zato uporabiti močnejše prijeme, da pripravi in ogreje mišico. Med samo aktivnostjo je masaža potrebna za ogrevanje mišice in odpravo morebitnih krčev, po aktivnosti pa z masažo dosežemo sprostitev mišice in z drenažo „iztisnemo“ odpadne snovi, ki so se nabrale zaradi povečane aktivnosti.

Dotik in pozornost pri masaži pomagata odpravljati stres. Zaradi tesne povezave med umom in telesom dobro telesno počutje vpliva na um, miselna sproščenost pa omogoča boljše delovanje telesa.

Športna masaža

športna masaža se od klasične razlikuje predvsem po jakosti prijemov terapevta. S to masažo okrepimo pretok krvi in limfe skozi poškodovane regije, s čimer znatno povečamo hitrost zdravljenja. Ta masaža spodbuja odstranjevanje nakopičenih odpadkov metabolizma, ki nastajajo v mišicah pri intenzivni vadbi (mlečna kislina, sečnina), se osvobajajo in kasneje nalagajo ter v mišicah kristalizirajo, kar povzroči zakrčenost, grčavost in bolečine. Te najlažje preženemo s hitrimi športnimi masažami neposredno po treningih. Masaža ublaži bolečino in izteguje mehka tkiva. Poboljša se elastičnost in občutljivost tkiva.

Masaža pred treningom je energična, močna, da mišico najprej sprostimo, nato pa ogrejemo, spodbudimo in pripravimo na obremenitve. Tako povečamo njihov učinek, vzdržljivost ter gibljivost. Zmanjšamo tudi verjetnost, da se bo med aktivnostjo mišica pretegnila.

Masaža po treningu je nežnejša, a vseeno čvrsta. Poteka v smeri limfnega obtoka in z njeno pomočjo odstranimo odpadne snovi iz mišic. S tem omogočimo mišicam, da si hitreje opomorejo in športniku skrajšamo čas počitka med posameznimi vadbami.



_________________
Lep pozdrav
Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    ZDRAVSTVENE TEŽAVE - pomagajmo si sami. Seznam forumov -> BOLEZNI in VZROKI - zdravstvene težave Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group